Туторијали за шминка од мејкап артистката на бројни славни дами
Почетна » Убавина и мода » Шминка » Туторијали за шминка од мејкап артистката на бројни славни дами

Туторијали за шминка од мејкап артистката на бројни славни дами

Лиса Елдриџ е една од најуспешните мејкап атристки кои се редовно ангажирани од славните личности. Талентираната Англичанка се грижи за беспрекорниот изглед на голем број холивудски дами пред тие да зачекорат на црвениот тепих на престижните манифестации.

Преку туторијали, познатата влогерка им покажува на своите обожаватели како да го постигнат посакуваниот мејкап изглед.

Нежно, но гламурозно

Трик за визуелно пополни усни

Драматична шминка

Закосени „мачкини“ очи

Бургундец (вамп) изглед

Нежна невестинска шминка

Холивудски гламур

Мејкап изглед инспириран од Кендал Џенер

Мејкап изглед инспириран од Одри Хепберн

Мејкап изглед инспириран од Софија Лорен

Елдриџ има снимено и неколку видеа со ѕвезди како Роузи Хантингтон-Вајтли, Клаудија Шифер и Наташа Поли.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.