Почетна » Убавина и мода » Шминка » Мејкап артистка споделува трикови за шминкање кои вреди да ги знаете

Мејкап артистка споделува трикови за шминкање кои вреди да ги знаете

Кејт Талберт верува дека со правилната шминка, секоја жена може да се чувствува убаво и самоуверено.

Познатата мејкап артистка споделува трикови кои вреди да ги знаете и да ги користите секојпат кога си нанесувате шминка на лицето.

„Верувам дека правилната шминка може да биде моќна. Верувам дека може да им помогне на жените да бидат самоуверени и да се чувствуваат дека се најдобрата верзија од себе. Но, исто така, знам дека шминката може да биде заморна. Толку многу производи и техники. Затоа, јас сум тука, за да ви помогнам да се поедностави процесот на шминкање, за да можете да се чувствувате самоуверено кога си ја нанесувате шминката“ – пишува Кејт.

Нанесување на коректор под очите

Еве како да нанесете коректор за да ги осветлите темните кругови околу очите:

Трикови за маскара и подигнати трепки

Нанесување на ајлајнер

Нанесување шминка на зрела кожа

Трик за поистакнати јаболкници

Основите за нанесување сенка за очи

Нанесување пудра (7 важни точки)

Трик за веѓи

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.