Идеи и туторијали за шминка од мејкап артистка од Бугарија
Почетна » Убавина и мода » Шминка » Идеи и туторијали за шминка од мејкап артистка од Бугарија

Идеи и туторијали за шминка од мејкап артистка од Бугарија

Деницлава нуди неисцршна инспирација за мејкап идеи. Од нежен и природен, до колоритен и гламурозен изглед... талентираната шминкерка од Бугарија нè подучува како да ја нанесуваме шминката како вистински професионалци.

Младата девојка, која моментално живее во Грција, досега има речиси 3 милиони следбеници на YouTube, а над 1 милион на Instagram.

Видео

Видео

Видео

Видео

Видео

Видео

Видео

Видео

Видео

Видео

Видеа

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.