Идеи за шминка од мејкап артистка од Бугарија
Почетна » Убавина и мода » Шминка » Идеи за шминка од мејкап артистка од Бугарија

Идеи за шминка од мејкап артистка од Бугарија

Потребна ви е идеја за нежен секојдневен изглед? Обожавате подраматична шминка? Или пак можеби едноставно сакате да научите да се шминкате?

Деница Малакова ќе ги реши вашите „мејкап проблеми“. 23-годишната девојка од Бугарија постојано објавува фотографии и туторијали на своите профили на социјалните мрежи за да ги „обучи“ своите следбеници. Понекогаш, Деница црпи инспирација од други интернет ѕвезди, пресоздавајќи ги нивните туторијали.

Благодарение на нејзините вештини, младата мејкап артистка која во моментов живее во Грција има повеќе од еден милион следбеници на YouTube и над 800 илјади на Instagram.

Украдете некоја од нејзините идеи за вашето следно излегување:

Гламурозен „зачаден“ поглед

Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова

Пролетна шминка

Деница Малакова Деница Малакова

Впечатлив ајлајнер

Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова

Нежна шминка за на свадба

Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова

Шминка за жени со очила

Деница Малакова

Драматична шминка

Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова

Лето, лето...

Деница Малакова Деница Малакова

Секојдневна шминка

Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова

Светки, светки...

Деница Малакова

A post shared by Denitslava (@denitslava) on

Смел есенски изглед

Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова Деница Малакова

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2368 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.