ВИДЕО: Туторијали за шминка од блогерката Камила Коељо
Почетна » Убавина и мода » Шминка » ВИДЕО: Туторијали за шминка од блогерката Камила Коељо

ВИДЕО: Туторијали за шминка од блогерката Камила Коељо

Пред да започне да го освојува светот на модата, Камила Коељо снимаше туторијали за шминка кои привлекуваа илјадници дами ширум светот.

Популарната блогерка денес има 7 милиони следбеници со кои споделува мејкап трикови и модни комбинации кои инстантно стануваат хит.

Камила Коељо Камила Коељо Камила Коељо Камила Коељо

Погледнете неколку нејзини туторијали:

Гламурозна шминка

Мејкап изглед инспириран од Кендал Џенер

Шминка инспирирана од Селена Гомез

Трансформација од дневна во ноќна шминка

Мејкап изглед со темен кармин

Мејкап изглед инспириран од Шеј Мишел

Дневна шминка

Мејкап изглед инспириран од Џиџи Хадид

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.