Блеснете за празниците: Туторијали за експертски да се нашминкате дури и ако немате мејкап вештини
Почетна » Убавина и мода » Шминка » Блеснете за празниците: Туторијали за експертски да се нашминкате дури и ако немате мејкап вештини

Блеснете за празниците: Туторијали за експертски да се нашминкате дури и ако немате мејкап вештини

Али Андреа е професионална мејкап артистка која преку своите YouTube видеа постојано нè подучува како најдобро да ја нанесуваме шминката на нашето лице.

Во најновото видео, таа презентира три празнични мејкап туторијали за кои, како што вели таа, не е потребно да поседувате никакви вештини за шминкање.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.