Шанса која не се пропушта: Освој Philips Lumea за безболна и ефективна фотодепилација
Почетна » Убавина и мода » Тело » Шанса која не се пропушта: Освој Philips Lumea за безболна и ефективна фотодепилација

Шанса која не се пропушта: Освој Philips Lumea за безболна и ефективна фотодепилација

Пред шест месеци Philips израдува една од читателките на Фемина со фантастичен подарок – Philips Lumea Prestige. Тогаш регистриравме повеќе од 5.300 пораки од заинтересирани дами. Поради огромниот интерес, Philips има ново изненадување.

Уште една од вас ќе може да ужива во придобивките од уредот за безболна и долготрајна фотодепилација и да се збогува со несаканите влакна!

Philips Lumea

Учествувај веднаш!

Како да учествувате?

За да станете потенцијална добитничка на престижниот подарок, неопходно е да се вклучите во дискусијата во темата ПОДАРОК Philips Lumea Prestige за вас + консултации со дерматовенеролог во периодот до 06.12.2016. Поставете прашање за уредот или образложете зошто би сакале да го поседувате.

Вашите прашања ги одговара д-р Вероника Давчева Битољану, специјалист дерматовенеролог.

Во трката за подарокот автоматски ќе биде вклучена секоја дама која учествувала во оваа тема.

Објавување на победничката

Добитничката ќе биде објавена на 07.12.2016 во споменатата тема на форумот.

Среќничката која ќе добие фотодепилатор Philips Lumea Prestige ќе биде контактирана преку приватна порака на профилот од кој се пријавила за учество.

Збор-два за престижниот подарок

Модерниот уред Philips Lumea Prestige за долготрајна и безболна депилација ја носи револуционерната технологија IPL (интензивна пулсирачка светлина) од професионалните козметички салони во удобноста на вашиот дом.

Philips Lumea
Отстранувањето на влакната со Philips Lumea е ефективно, безболно и брзо.

Третманот е потполно безболен. Покрај тоа што има додаток за третирање на поголеми површини од телото како нозете и рацете, моделот Philips Lumea Prestige, кој ќе заврши во рацете на една од вас, има и специјален додаток за лице со дополнителна заштита и додаток за попрецизно третирање на бикини-зоната.

Една од многуте позитивни страни е што сте готови за екстремно кратко време – 15 минути за нозете, по 1 минута за секоја од пазувите и 1 минута за лицето.

Philips Lumea

Веќе нема сомнежи. Да, Philips Lumea е тајната на мазната кожа. Учествувајте!

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1766 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.