Почетна » Убавина и мода » Тело » „Путер“ нокти – пролетен тренд за модерни оптимистки

„Путер“ нокти – пролетен тренд за модерни оптимистки

Посакувате ново „бјути“ освежување? Дајте му шанса на трендот наречен путер нокти.

Станува збор за маникир во пастелна жолта нијанса која асоцира на путер. Примамливиот маникир забрзано освојува обожавателки, а се стационира меѓу трендовите откако популарниот артист Том Бејчек сподели фотографија од ноктите на Селена Гомез „обоени“ токму во оваа нијанса.

Актуелниот маникир е одлична алтернатива на популарните бежови нијанси затоа што е поефектен и во склад со топлите, сончеви денови кои ни претстојат.

Фрлете поглед на неколку примери кои ќе ви послужат за инспирација за следното „дотерување“ на вашите раце:

Маникир Маникир
Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир
Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13335 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.