Предлози за маникир за празничните забави
Почетна » Убавина и мода » Тело » Предлози за маникир за празничните забави

Предлози за маникир за празничните забави

Маникирот можеби е минијатурен дел од целосниот изглед, но е важен фактор за комплетниот впечаток кој го оставате. Иако моментално најсилен тренд се нокти во нежни нијанси кои ја имитираат бојата на кожата, сепак празничната сезона е одлична за експериментирање и оттргнување од еднобојните маникири.

Сребрено со „цик-цак“

Маникир Маникир Маникир Маникир

Колоритен огномет

Маникир Маникир Маникир Маникир

Црно со златни акценти

Маникир Маникир Маникир Маникир

Зимска идила

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Аква шеврон

Маникир Маникир

Умерено светки

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Омбре

Маникир Маникир Маникир Маникир

Мермер нокти

Маникир Маникир Маникир Маникир

„Минерална“ инспирација

Маникир Маникир

Негативен простор

Актуелен тренд кај маникирот е и таканаречениот „негативен простор“, односно одреден дел од ноктите да остане необоен.

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Минималистички

Сосема доволно е да нацртате една-две линии на вашите нокти за да имате модерен маникир кој ќе плени со едноставна елеганција.

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Варијации на француски маникир

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Пола-пола

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Идеи +

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1814 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.