Почетна » Убавина и мода » Тело » Модерни и впечатливи маникири со кои со гордост ќе ги покажувате рацете

Модерни и впечатливи маникири со кои со гордост ќе ги покажувате рацете

Ви здодеа ноктите да ви се еднобојни или во дезени кои ги повторувате во континуитет? Имаме свежи предлози со кои ќе ги претворите ноктите во моден аксесоар вреден за гордеење.

Топлото време диктира нови насоки кај маникирите – посветли нијанси, поведри шарки, поегзотични елементи.

Не пропуштајте да ја впиете новата доза инспирација за впечатливи нокти:

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.