Почетна » Убавина и мода » Тело » Летна елеганција: Идеи за маникир со бело за стилско освежување

Летна елеганција: Идеи за маникир со бело за стилско освежување

Белиот маникир таи безвременска привлечност и непрекинато си пронаоѓа фанови низ годините, а и за ова лето се оцртува како неспорен хит.

Фантастично го истакнува потемнетиот тен и одговара на секоја модна комбинација, па не е тешко да се увиди зошто со леснотија си ја одржува популарноста.

Независно дали ќе изберете млечно бел маникир или дезен со извртени линии, или пак, ќе го искомбинирате белиот лак со друга боја за ефектен изглед, едноставно не можете да погрешите.

А доколку ви е потребна нова инспирација, ќе ја пронајдете во продолжение:

Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир Маникир

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.