Корисен трик: Еве како брзо да си ги поправите пораснатите нокти кога имате траен маникир
Почетна » Убавина и мода » Тело » Корисен трик: Еве како брзо да си ги поправите пораснатите нокти кога имате траен маникир

Корисен трик: Еве како брзо да си ги поправите пораснатите нокти кога имате траен маникир

Доколку практикувате да си правите траен маникир на ноктите, овој трик со сигурност ќе ви користи во одреден момент.

Креативни блогерки на Instagram откриваат како на едноставен начин си ги поправаат пораснатите нокти кога немаат време за маникир или додека чекаат да дојде следниот третман.

Сè што е потребно е лак со светки.

Поправка на маникир

Погледнете видеа:

Поправка на маникир Поправка на маникир Поправка на маникир Поправка на маникир
Поправка на маникир Поправка на маникир Поправка на маникир

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.