Почетна » Убавина и мода » Тело » Забавни идеи за летен маникир од Pshiiit

Забавни идеи за летен маникир од Pshiiit

Маникирот дефинитивно ја доби улогата на моден додаток. Уникатните шари и минијатурни уметнички дела врз ноктите се незаменлив дел од летната модна приказна.

А, кога маникирот е на дневен ред, блогот Pshiiit на Ками е богат извор на инспирација. Атрактивните фотографии и разиграните дизајни на 27-годишната Французинка ќе ве поттикнат веднаш да се упатите кон вашата колекција лакови и да ги декорирате ноктите.

Од тропски маникири до минималистички или апстрактни дезени, нека ви се развиори фантазијата за да се гордеете со крајниот резултат.

Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit Маникири Pshiiit

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.