Почетна » Убавина и мода » Тело » Аура нокти: Ова е новиот тренд кај маникирот

Аура нокти: Ова е новиот тренд кај маникирот

Аура нокти се новиот тренд во светот на маникирот.

Оваа година, жените и девојките сè почесто започнаа да избираат украсување на ноктите со сладок аура дизајн.

Самиот збор аура значи обоено енергетско поле околу тело или предмет и токму тоа е инспирацијата за овој тренд.

Силни или суптилни пастелни бои... погледнете идеи за вашиот следен маникир:

Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти Аура нокти

Туторијал:

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.