10-те најфотогенични жени на сите времиња
Почетна » Убавина и мода » Мода » 10-те најфотогенични жени на сите времиња

10-те најфотогенични жени на сите времиња

Јапонската компанија за фотоапарати Никон, спроведе анкета во која што учествувале 4000 Британци, за да ја создаде листата на најфотогенични жени на сите времиња. Погледнете кои славни жени успеаја да бидат дел од 10-те најпривлечни жени за фотообјективите.

Шерил КолОдри ХепбернАнџелина ЏолиБијонсе НоулсПринцезата ДијанаМерлин МонроКетрин Зета ЏонсМеган ФоксБрижит БардоГрејс Кели

1. Шерил Кол

Пејачката Шерил Кол го доби почесното прво место и е прогласена за најфотогенична жена на сите времиња.

Во врска со резултатите, претставник на компанијата Никон изјави:

„Шерил Кол беше очигледен победник и е сакана од целата нација поради нејзиниот изглед, чувство за облекување и пријателски карактер“.

2. Одри Хепберн

Легендарната актерка Одри Хепберн го зазеде второто место на листата на Никон.

Ѕвездата на филмовите „Појадок кај Тифани“, „Празник во Рим“ и „Војна и мир“ е незаменлива убавица што остави силен печат на филмската и модната индустрија.

3. Анџелина Џоли

Актерката која со својот немирен и авантуристички дух плени многу обожаватели, се наоѓа на третото место. Со своите уникатни црти на лицето Џоли е третата најфотогенична жена на сите времиња.

4. Бијонсе Ноулс

5. Принцезата Дијана

6. Мерлин Монро

7. Кетрин Зета Џонс

8. Меган Фокс

9. Брижит Бардо

10. Грејс Кели

Сигурно некои од овие лица немаше да се најдат меѓу најфотогеничните жени ако листата не беше правена во Велика Британија.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.