Шоуто на Victoria’s Secret 2016 – спектакл во срцето на Париз
Почетна » Убавина и мода » Мода » Шоуто на Victoria’s Secret 2016 – спектакл во срцето на Париз

Шоуто на Victoria’s Secret 2016 – спектакл во срцето на Париз

Екстравагантната ревија на Victoria’s Secret денес за првпат се одржа во романтичниот Париз и претставуваше возбудлива фузија на маестрално изработени крилја, сензуална долна облека, гламурозни модели и енергични музички настапи.

Шест сегмента го сочинуваа спектакуларното шоу во срцето на Градот на светлината. Колорит и елементи од различни култури обединуваше „The Road Ahead“, сексапилот на фаталната жена го инспирираше „Secret Angel“, игрива наивност и женственост владееше во „Mountain Romance“, ултра секси готик костими беа прикажани во „Dark Angel“, модерниот уличен стил проткаен со спортски нишки го диктираше „Pink Nation“, додека ведрина и гламур се спојуваа во „Bright Night Angel“.

Погледите на гостите ги хипнотизираа вкупно 82 костими на извајаните тела на 51 модел. Впечатливите обувки го носат потписот на американскиот дизајнер Брајан Етвуд.

Ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин Тукс, Жозефин Скривер, Марта Хант, Стела Максвел, Тејлор Хил, Сара Сампајо, Роми Страјд и Лаис Рибеиро беа придружени од десетици свои колешки, меѓу кои Бела и Џиџи Хадид, Кендал Џенер, Ирина Шајк, Даниела Брага, Изабел Голарт, Лили Доналдсон, Џоан Смолс, Лиу Вен, Грејс Елизабет и Меган Вилијамс.

Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS

Градникот од фантазиите годинава го носеше Џасмин Тукс. Над 9.000 скапоцени камења како смарагди и дијаманти го красеа градникот со кој 25-годишниот модел мамеше погледи кон пистата. Се проценува дека таа креација на Еди Борго вреди 3 милиони долари.

Шоуто на VS Шоуто на VS

Жозефин Скривер буквално блескаше во аутфит декориран со 450.000 сваровски кристали со ракави тешки 9 килограми. На нејзините чизми сјаеја дополнителни 1.630 кристали.

Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS
Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS

Лејди Гага, Бруно Марс и The Weeknd беа задолжени за музиката на чиј ритам чекореа ангелите.

Доследна на својот ексцентричен стил, Лејди Гага носеше чизми со супер високи штикли и во еден момент дефилираше со нив по пистата.

Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS

A video posted by s o l a l (@solalfabre) on

A video posted by Hugo Gloss (@hugogloss) on

A video posted by Pietrino82 (@pietrino82) on

A video posted by s o l a l (@solalfabre) on

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4728 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.