Шоуто на Victoria’s Secret 2015 – хипнотизирачки спектакл
Почетна » Убавина и мода » Мода » Шоуто на Victoria’s Secret 2015 – хипнотизирачки спектакл

Шоуто на Victoria’s Secret 2015 – хипнотизирачки спектакл

Екстраваганција, сексапил, театралност, сензуалност – 20-тото шоу на Victoria’s Secret спектакуларно ги задоволи огромните очекувања.

Најсексапилната ревија се одржа во Њујорк со учество на 47 долгоноги манекенки кои носеа 75 костими.

Шоуто вклучуваше 6 сегмента. Хипи манијата од 60-тите и шармот на бохо стилот ги диктираа костимите за „Boho Psychedelic“, колоритноста и богатата текстура на крилата на пеперутките го дефинираа „Exotic Butterflies“, женственост и нежност доминираа во „Portrait of an Angel“, американската култура и историја го инспирираа „Pink USA“, деликатноста на мразот и снегулките и спортскиот изглед на скијачите се споија во „Ice Angels“, додека експлозивната и зашеметувачка убавина на огнометите беше прикажана преку „Fireworks“.

Американскиот дизајнер Брајан Етвуд беше задолжен за впечатливите обувки на ангелите.

Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS

Најскапоцената креација беше резервирана за Лили Одриџ. Градникот од фантазиите е проценет на 2 милиони долари, а е изработен од повеќе од 6.500 скапоцени камења како дијаманти, сини топази и жолти сафири и 18-каратно злато.

Шоуто на VS Шоуто на VS

Ангелот Марта Хант носеше специјален костим со илјадници сваровски кристали и крилја кои светеа како огномет. Нејзиниот корсет беше декориран со неверојатни 90.000 златни, црвени, зелени и сини кристали, додека на нејзините крилја со LED сијалички беа поставени дополнителни 20.000 кристали.

Шоуто на VS Шоуто на VS

Покрај искусните ангели Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Кендис Сванапул, Лили Олдриџ и Беати Принсло, на ревијата дефилираа и 10-те нови ангели Тејлор Хил, Стела Максвел, Роми Страјд, Сара Сампајо, Моника Џак Јагачак, Џасмин Тукс, Лаис Рибеиро, Марта Хант, Екатерина Григориева и Елза Хоск.

Ним им се приклучија и Џиџи Хадид, Кендал Џенер, Даниела Брага, Изабел Голарт, Шанина Шајк, Џоан Смолс, Лили Доналдсон, Грејси Карвало, Синди Бруна, Девон Виндзор, Жаклин Јаблонски, Жозефина Скривер и многу други.

Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS

За музичкиот дел на шоуто беа ангажирани Селена Гомез, The Weeknd и Ели Голдинг, која ја замени Ријана откако таа го откажа својот настап.

Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS Шоуто на VS

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4739 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.