Шик и модерни начини како да носите марами ова лето
Почетна » Убавина и мода » Мода » Шик и модерни начини како да носите марами ова лето

Шик и модерни начини како да носите марами ова лето

Ова лето дајте им простор на марамите во вашиот плакар. Со овој моден додаток можете на уникатен начин да го зачините секој ваш стајлинг.

В коса, на чанта, како колан, на врат... погледнете неколку креативни идеи како да носите марама и зачекорете во летото подготвени за нови стилски предизвици.

За стилизирање на косата

Додајте марама на пунџа, исплетете ја во плетенка, врзете ја над ластиче... за кратко време ќе се заљубите во овој брз начин на стилизирање на косата.

Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами

ВИДЕО

Украс за вашата чанта

На овој начин истата чанта никогаш нема да ви биде здодевна.

Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами

На вратот

Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами

За посмелите

Направете си атрактивна маичка од марама - идеја која несомнено ќе ви се најде во летните денови на плажа.

Марами Марами Марами Марами Марами

На раката

Марами Марами Марами

Или врзете ја на глужд...

Марами Марами Марами

Како колан

Марами Марами Марами Марами Марами Марами Марами

За украсување на летниот шешир

Марами Марами Марами Марами

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?