ФОТО: Најдобрите костими за капење од модната недела во Мајами – колекции 2016
Почетна » Убавина и мода » Мода » ФОТО: Најдобрите костими за капење од модната недела во Мајами – колекции 2016

ФОТО: Најдобрите костими за капење од модната недела во Мајами – колекции 2016

Најжешките ревии секоја година се одржуваат во Мајами, каде најпознатите дизајнери на костими за капење ги поставуваат трендовите за следната сезона. Иако оваа година се соочија со организаторски проблеми, брендовите со ентузијазам ги претставија колекциите пролет/лето 2016.

Сексапилни отсечоци, хипи реси, хипнотизирачки принтови, сурферска инспирација, летни кимона, кафтани и фустани... Возбудливите ревии ги задоволија големите очекувања на публиката.

Mara Hoffman

Мара Хофман одржа егзотична презентација во дворот на куќата на Версаче, имотот наречен „Casa Casuarina“. Колекцијата е инспирирана од неповторливата убавина на ботаничка градина во Маракеш, Мароко, која ја обожаваше Ив Сен Лоран и успеа да ја купи во 1980 година.

„Ние дизајнираме за авантуристичката девојка со отворен ум, која се чувствува комфорно во својата кожа и не се плаши од боја“ – рекла Хофман.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Luli Fama

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Maaji

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Caffe

Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Filthy Haanz

Костими за капење Костими за капење

Frankie's Bikinis

Костими за капење Костими за капење

Robb & Lulu

Костими за капење Костими за капење

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4739 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.