ФОТО: Костими за капење од жешките ревии на модната недела во Мајами 2015
Почетна » Убавина и мода » Мода » ФОТО: Костими за капење од жешките ревии на модната недела во Мајами 2015

ФОТО: Костими за капење од жешките ревии на модната недела во Мајами 2015

Мајами десетта година по ред беше домаќин на најжешките паради посветени на костимите за капење. Пред љубопитните погледи на над 10.000 гости беа презентирани колекциите пролет/лето 2015.

Егзотични, дигитални, калеидоскопски и етно принтови, сексапилни бикини и монокини, модерни едноделни костими, колоритни кафтани, комбинезони, фустани и кимона... модната недела во Мајами беше како мал тропски рај.

Caffé

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Caffe

Cia.Maritima

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Belusso

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Dolores Cortes

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Frankie's Bikinis

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

We Are Handsome

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

L*Space

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Luli Fama

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Maaji

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Mara Hoffman

Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015
Костими за капење 2015 Костими за капење 2015

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“