Стилска инспирација за празнични стајлинзи од Instagram блогерки
Почетна » Убавина и мода » Мода » Стилска инспирација за празнични стајлинзи од Instagram блогерки

Стилска инспирација за празнични стајлинзи од Instagram блогерки

Наближува најеуфоричната ноќ во годината. Ноќ во која ќе влеземе во нова декада и за која посакуваме да изгледаме најдобро. Гламурот, сјајот и модните трендови се насекаде околу нас за време на празниците и сите сакаме да се вклопиме во целата таа атмосфера. За среќа, сезонава ни нуди голем простор за модни експерименти и користење на нашата креативност.

Пулејки, пердуви, животински дезени, карирани принтови, високи шлицови, костуми, сако-фустани, волуменозни ракави од тул, чизми над колената... Сето ова е во тренд оваа празнична сезона. Погледнете комбинации од плакарите на модните зависнички на Instagram, кои можеби ќе посакате да ги искористите како инспирација:

Светки, светки, насекаде

Буквално блеснете на празничните забави.

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Црвено

Црвената боја секогаш зрачи со магнетска привлечност и е омилена на многу жени. Но, црвената боја се асоцира и со Нова година и со новогодишната атмосфера, па вистински погодок ќе биде ако ја изберете на најлудата ноќ во годината.

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

И црвено-розовата комбинација се враќа на модната сцена.

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Сако-фустан

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Животински принтови

Змискиот и леопардскиот принт продолжуваат да се наметнуваат сред модните трендови и оваа сезона, па нема да згрешите ако ги вклучите во вашиот празничен стајлинг.

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Металик шик

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Костум

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Класично црно

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Други модни комбинации

Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година Модна инспирација за Нова година

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?