Спектакл во Шангај: Првите фотографии од шоуто на Victoria's Secret 2017
Почетна » Убавина и мода » Мода » Спектакл во Шангај: Првите фотографии од шоуто на Victoria's Secret 2017

Спектакл во Шангај: Првите фотографии од шоуто на Victoria's Secret 2017

Најграндиозното шоу на Victoria's Secret ја телепортира публиката во светот на фантазијата.

Театралните костими, драматичните крилја и сексапилните тела на моделите хипнотизираа илјадници гости на ревијата која се одржа во Шангај, Кина.

Спектаклот беше сочинет од шест сегмента - „Goddesses“, „Punk Angel“, „Porcelain Angel“, „A Winter's Tale“, „Millennial Nation“ и „Nomadic Adventure“.

Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS

Лаис Рибеиро го носеше градникот од фантазиите „Champagne Nights Fantasy“. Блескавата креација чини 2 милиони долари, а е изработена од дијаманти, жолти сафири, сини топази и 18-каратно злато. Биле потребни 350 часови за да биде завршен градникот декориран со околу 6.000 скапоцени камења.

Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS

Вкупно еден милион „сваровски“ кристали блескаа на пистата. Најголем дел од нив се најдоа на костимот на Елза Хоск, која носеше „змејска“ креација со 275.000 кристали.

Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS

Ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин Тукс, Жозефин Скривер, Марта Хант, Стела Максвел, Тејлор Хил, Сара Сампајо, Роми Страјд и Лаис Рибеиро беа придружувани од десетици свои колешки, меѓу кои Бела Хадид, Бланка Падиља и Карли Клос.

Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS

За музичкиот дел на шоуто беа задолжени Хари Стајлс, Лесли Одом Џуниор, Мигел и Џејн Џанг.

Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS Ревијата на VS

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.