Свадбена мода: Најдобрите венчаници од Невестинската модна недела – есен 2016
Почетна » Убавина и мода » Мода » Свадбена мода: Најдобрите венчаници од Невестинската модна недела – есен 2016

Свадбена мода: Најдобрите венчаници од Невестинската модна недела – есен 2016

Сензуални, романтични и деликатни венчаници во склоп на десетици бели бајки беа презентирани за време на Невестинската модна недела во Њујорк.

Рускиот балет, или поточно „Лебедово езеро“, ја дефинираше стилската визија на Алон Ливне, Моник Лулие се раководеше од замисла за невеста која безгрижно трча низ романтична цветна ливада, додека Ромона Кевеза претстави беспрекорно исчистени дизајни, но и венчаници на кои е отсликано делче од природата.

Класични силуети и безвременска елеганција владееја на ревијата на Ен Барџ, а цветни декорации со ефект на бели тетоважи мамеа погледи кон креациите на брендот Инес Ди Санто. Доследна на својот стил, Каролина Ерера си поигра со транспарентноста, но ја заобиколи провокативноста, изјавувајќи: „Има други прилики за да бидеш секси. Мора да ѝ оставиш малку на имагинацијата, малку мистерија.“

Фрлете поглед на некои од најдобрите венчаници од колекциите есен 2016.

Angel Sanchez

Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници

Romona Keveza

Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници

Oscar de la Renta

Венчаници Венчаници

Carolina Herrera

Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници

Anne Barge

Венчаници Венчаници

Alon Livné

Венчаници Венчаници Венчаници Венчаници

Badgley Mischka

Венчаници Венчаници Венчаници

Jenny Packham

Венчаници Венчаници

Reem Acra

Венчаници Венчаници

Monique Lhuillier

Венчаници Венчаници Венчаници

Pronovias

Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9551 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.