Свадбена мода: Најдобрите венчаници на Невестинската модна недела – пролет 2016
Почетна » Убавина и мода » Мода » Свадбена мода: Најдобрите венчаници на Невестинската модна недела – пролет 2016

Свадбена мода: Најдобрите венчаници на Невестинската модна недела – пролет 2016

Романтични и ултра женствени венчаници ги будеа фантазиите на гостите на Невестинската модна недела која се одржа во Њујорк.

Врвни модни брендови ги презентираа колекциите пролет 2016, со идејата да им дадат доволно време на идните невести за да го направат вистинскиот моден избор за свадбениот ден.

Џени Пекам ја пронајде својата инспирација во делото „A Midsummer Night's Dream“ на Вилијам Шекспир, белиот јасмин ја разбуди имагинацијата на Каролина Ерера, скулптура на божицата Ника во Лувр ги инспирираше креациите на Остин Скарлет, а луксузните ткаенини ја поставија основата на колекцијата на Ангел Санчез.

Пролетното сонце, пеперутките и птиците ѝ дадоа поттик на Инес Ди Санто да создаде романтични креации со богати текстури, тајните градини на Рокфелер од 30-тите години ја стимулираа стилската визија на Ромона Кевеза, а наследникот на Оскар де ла Рента, Питер Копинг, иницираше прагматична игра со силуетите.

Рим Акра гравитираше околу идејата секоја невеста да се чувствува како ѕвезда, додека рачно насликани фустани и креации именувани по популарни градови и дестинации ја сочинуваа ревијата на Наим Кан.

Ines Di Santo

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Romona Keveza

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Monique Lhuillier

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Jenny Packham

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Reem Acra

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Carolina Herrera

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Angel Sanchez

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Oscar de la Renta

Венчаници пролет 2016

Austin Scarlett

Венчаници пролет 2016

Naeem Khan

Венчаници пролет 2016 Венчаници пролет 2016

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9770 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.