Невестински ревии во Скопје: Модна ноќ со најновите венчаници
Почетна » Убавина и мода » Мода » Невестински ревии во Скопје: Модна ноќ со најновите венчаници

Невестински ревии во Скопје: Модна ноќ со најновите венчаници

Со гламурозни невестински ревии заврши еднодневниот настан „Модна ноќ на невести“, кој започна со шоурум посветен на идните младенци кои го планираат свадбениот ден.

Бројни гости во хотелот „Мериот“ во Скопје синоќа одблиску ги видоа најновите венчаници од неколку брендови. Меѓу моделите кои влегоа во улога на невести беа и Никица Ацева и Ангела Ѓоргиева, заштитни лица на официјалната кампања на настанот, „Marry Me“.

Al Aparel

Al Aparel by Natasa Karceva со колекцијата „Simplicity” го отвори стилското дефиле.

Сензуалната колекција совршено ја истакнува женственоста, преку внимателно одбрани материјали, висококвалитетни тантели, прецизно одбрани кроеви и форми, како и мноштво рачно изработени додатоци, кои на беспрекорен начин го надополнувааат визуелниот ефект на секој од моделите.

Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести

Бутик „Лебед“

На пистата за првпат се претстави и бутикот за венчаници „Лебед“ со колекцијата „Urban Princess“, која е круна на 20-годишнината од неговото постоење.

Посветена им е на сите принцези среде урбаниот хаос, кои знаат да го направат вистинскиот избор и уживаат во моментите што ним им значат.

Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести

SIGMA Jewelry

Брендот SIGMA Jewelry презентираше елегантен и ефектен накит со кој идните невести можат да го заокружат нивниот свадбен стајлинг.

Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести

Menakon Creations

Koсовската модна куќа Menakon Creations се претстави со колекцијата „Il Fiore“, која обединува бои и кроеви што треба да го прикажат „цутењето на една прекрасна душа“.

Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести

MCouture

„Crystal collection“ на MCouture донесе гламур и префинетост на сцената, давајќи им стилски предлози на дамите за блескав свадбен изглед.

Внимателно аплицирани камења, бисери, пердуви, цветови и кристали ги збогатуваа ткаенините, а женствените силуети беа спој на класичното и модерното.

Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести

Anna Bora

Ателјето Anna Bora ги мамеше погледите на публиката со еклектична колекција.

Експериментирајќи со стилови и фузирајќи класични и футуристички елементи, Елиф Сали создаде креации за дами со различни естетски преференции.

Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести Модна ноќ на невести

Фото: Александар Буневски за Femina.mk

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.