Почетна » Убавина и мода » Мода » Невестинска мода: Ревиите на последниот ден на Моден Викенд Скопје

Невестинска мода: Ревиите на последниот ден на Моден Викенд Скопје

Тридневното модно патување на 26. издание на Моден Викенд Скопје заврши синоќа во East Gate Mall со „The Bridal Fashion Night".

Последениот ден од настанот беше кулминација на најновите трендови и дизајни во невестинската мода, програма која не ги разочара присутните.

Ревиите на пистата беа спектакуларен приказ на креативноста на дизајнерите кои ги покажаа своите најавангардни дизајни, со неочекувани силуети и комплицирани детали. Ревиите кај невестинската мода се убав миг, во кој моделите избрани на кастинзите чекорејќи по пистата, ги оживуваат дизајните.

Серијата ревии ја отвори Наташа Карчева и нејзиниот бренд AL APAREL, кој е синоним за детали и рачна изработка од најфини материјали. Од деликатни до авангардни силуети на оваа колекција, се гледа уникатната визија на дизајнерката која остава големи импресии.

Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје

Потоа следуваше ревијата на SIGMA Jewelry, бренд за ексклузивен италијански накит кој повторно изнуди воздишки со новата луксузна колекција за претстојната сезона. Оваа ревија, преку несекојдневен моден перформанс ги претстави новите трендови во кои идните невести со префинет вкус за аксесоари, несомнено ќе се вљубат на прв поглед во раскошниот сет ланчиња, обетки и прстени во кои моделите продефилираа на пистата, затоа што му даваат посебно благородна нота на целокупниот изглед за големиот ден.

Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје

VLORA & KALTRINA - couture collection е модна рефлексија која се базира на филозофијата за елегантна женственост. Секоја нивна креација е рачно изработена, а тоа внимание кон деталите кое е претворено во љубов кон истите, ги прави нивните креации од класично елегантни до модерно софистицирани.

Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје

Големото финале беше оставено за FA-BU на Јагода Пачемска, дамата од арт-студиото за цвеќе „Фа –Бу", која изработува несекојдневни фустани од свежо цвеќе. Ова се креации кои го одземаат здивот, а Пачемска секогаш инспирирана од убавината која ја дава природата преку цветови и зеленило, како и нежноста која тие ја имаат открива креации за кои не сте ни сонувале. Фустаните од цветови се иновација, која е нова димензија во модниот дизајн. Ова се и еко френдли креации, зошто цветовите од вашиот фустан можат да се компостираат по нивната употреба.

Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје

Модниот Викенд Скопје е познат по можноста покрај ревиите на пистата, присутните да имаат можност да комуницираат со дизајнерите. Многу од дизајнерите ја споделија својата инспирација и креативен процес, давајќи им на присутните уникатен увид во светот на невестинската мода.

Моден Викенд Скопје и со ова 26. свое издание, беше прослава на креативноста, стилот и иновативноста во модната индустрија, со одличен одзив кај публиката.

Покрај низата модни ревии, изложби и работилници, прикажувајќи ги најновите трендови и стилови и од етаблираните и од новите дизајнери, присутните имаа можност да се сретнат и да комуницираат со дизајнери, експерти во светот на модата, блогери, модели и инсајдери во индустријата, како и да научат повеќе за светот на модата и дизајнот низ различните аспекти на креативниот процес.

Модните ревии беа врв на настанот, со прекрасни колекции од врвни дизајнери и брендови. Од авангардна мода до шик подготвен за носење, ревиите понудија разновидна палета на стилови и естетика што им се допадна на модните ентузијасти, а и на искусната стручна публика. Дизајнерите ги покажаа своите колекции на пистата, а присутните можеа одблиску да ги погледнат ткаенините, боите и текстурите на облеката.

Покрај модните ревии, Моден Викенд Скопје вклучи и јавни дебати на тема одржливост во модата и циркуларна економија, виртуелна ревија и реална изложба, поп ап дизајниран простор за концептуални продавници... сѐ под мотото „Јазикот на етиката и дизајнот", вклопувајќи се во Деновите на италијанскиот дизајн во соработка со Италијанската Амбасада во Скопје, Италијанската агенција за трговија ITA и East Gate Mall.

А ова се компании и брендови кои се поддршка на целиот настан: P2P, SN финансии, Smart Living, СН осигурутелен брокер, Sax gin.

Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје Моден викенд Скопје

Фотографии: Александар Буневски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3442 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.