Најдобро облечени жени за 2009 според Вог
Почетна » Убавина и мода » Мода » Најдобро облечени жени за 2009 според Вог

Најдобро облечени жени за 2009 според Вог

Списанието Вог, или како што некои го нарекуваат модната библија, ја објави својата листа на 20 најдобро облечени жени за 2009 година.

Оценувајќи го стилот, оригиналноста, елегантноста и модната уникатност, експертите на Вог избраа 20 жени кои најмногу се истакнаа во светот на модата во текот на оваа година.

Во листата се вклучени многу звучни имиња, па погледнете кој и каде се пласираше со својот стил.

Alexa ChungAudrey TautouSarah Jessica ParkerCheryl ColeDannii MinogueEmma WatsonSienna MillerDiane KrugerFreida PintoKate MossLady GagaLily DonaldsonMeester LeightonMichelle ObamaAngelina JolieGeorgia JaggerAnna FrielOlivia PalermoCarla SarkozyBeth Ditto

1. Alexa Chung

Дваесет и шестгодишната телевизиска презентерка, која е и бивш модел го зеде почесното прво место.

2. Audrey Tautou

3. Sarah Jessica Parker

4. Cheryl Cole

5. Dannii Minogue

6. Emma Watson

7. Sienna Miller

8. Diane Kruger

9. Freida Pinto

10. Kate Moss

11. Lady Gaga

12. Lily Donaldson

13. Leighton Meester

14. Michelle Obama

15. Angelina Jolie

16. Georgia Jagger

17. Anna Friel

18. Olivia Palermo

19. Carla Bruni-Sarkozy

20. Beth Ditto

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9729 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.