Модното шоу на Victoria’s Secret 2009/2010
Почетна » Убавина и мода » Мода » Модното шоу на Victoria’s Secret 2009/2010

Модното шоу на Victoria’s Secret 2009/2010

Овогодинешното шоу на Victoria’s Secret ги собра на исто место едни од најубавите жени на светот, кои продефилираа во прекрасните креации на долна облека. Спектакуларниот настан се одржа во четвртокот во Њујорк и ги привлече очите на сите љубители на модата.

Супермоделот Хајди Клум, само 5 недели по раѓањето на своето четврто дете, повторно зачекори на модната писта, но овој пат во улогата на водителка.

Најголемата атракција на шоуто беше манекенката Мариса Милер, која носеше градник вреден 3 милиони долари. Атрактивниот градник беше прекриен со скапоцени камења во вкупна вредност од 150 карати дизајнирани од Дамиани, вклучувајќи и еден 16-каратен камен во форма на срце.

Гости на овој моден спектакл беа Black Eyed Peas, кои се погрижија посетителите максимално да се забавуваат.

Галерија

Видео од шоуто на Victoria’s Secret

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.