Минијатурни чантички: Нов тренд кој освојува сè повеќе модни зависнички
Почетна » Убавина и мода » Мода » Минијатурни чантички: Нов тренд кој освојува сè повеќе модни зависнички

Минијатурни чантички: Нов тренд кој освојува сè повеќе модни зависнички

Додека нашите телефони растат во големина, чантите стануваат сè помали. Можеби сте забележале дека минијатурните чантички се насекаде и веќе си имаат обезбедено место меѓу трендовите за 2020 година.

Кога Симон Порт го претстави својот модел на минијатурната чанта „Le Sac Chiquito“ на ревија на Жакмус во 2017 година, тој веднаш остави впечаток кај модните зависнички и покрај нефункционалноста. Следната година, речиси сите манекенки дефилираа на пистата со мини чанта, презентирајќи ја колекцијата за сезоната есен/зима 2018 на францускиот моден бренд. Славни личности како Ријана, Пријанка Чопра, Бијонсе, Кендал Џенер и Ким Кардашијан веднаш ги сместија малите чантички во своите плакари.

Голем број брендови како Шанел и Долче и Габана го прифатија овој тренд и им го понудија на нивните клиентки.

Слатки и лесни, но со намалена функционалност и практичност... Или ќе го сакате или веднаш ќе го отфрлите овој тренд:

Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички Минијатурни чантички

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6816 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.