Лето 2022: 10 жешки трендови кај костимите за капење
Почетна » Убавина и мода » Мода » Лето 2022: 10 жешки трендови кај костимите за капење

Лето 2022: 10 жешки трендови кај костимите за капење

Како што се зголемуваат температурите и деновите, така нашите мисли патуваат на песочните плажи на кои ќе уживаме ова лето. Без разлика дали ќе се сончате на тропски остров, покрај базен или на некоја блиска плажа, сигурно сакате да бидете во чекор со моменталните трендови.

Еве какви костими за капење ќе се носат ова лето:

Секси отсечоци

Ако барате начин како да покажете кожа, а да не носите бикини, овој тренд ќе ги задоволи вашите стандарди.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Богата текстура со мини набори

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Со колан на половината

Коланот дава винтиџ шмек и ја истакнува половината. Ова е тренд обожаван од модните блогерки.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Врвки, врвки, насекаде

Костимите за капење со многу врвки ги освоија модните зависнички, па сигурно често ги среќавате на нивните фотографии кога прелистувате на Instagram.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Триаголни бикини наопаку

Кога горниот дел од класичните триаголни бикини ќе го врзите наопаку, ќе го добиете моменталниот тренд кој се шири на социјалните мрежи и кој веќе го прифатија голем дел од славните личности.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Со „О“ (прстенести) детали

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Плетки

На модната недела во Мајами посветена на костимите за капење, многу брендови претставија плетени модели во своите колекции. Иако можеби не се многу практични, овие модели несомнено делуваат слатко, па поради тоа се најдоа на „репертоарот“ на многу трендсетерки.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Светки и сјај

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Леопардски принт

Се чини дека леопартскиот принт никогаш нема да излезе од мода, бидејќи е обожаван од многу жени кои се стремат кон посекси и повпечатлив изглед.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Цветни принтови

Романтичните цветни костими за капење се асоцијација на ведрината на летото и се безвременски. Нема да погрешите ако ги додадете во вашата колекција со летна облека.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Уште еден силен тренд кој ги надополнува костимите за капење се синџирите. Овој моден додаток кој се носи на половината дава модерен шмек на плажа.

Костими за капење Костими за капење Костими за капење Костими за капење

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 5800 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.