Леопардска модна манија: Стилски примери како да носите леопардски принт за да изгледате урбано и шик
Почетна » Убавина и мода » Мода » Леопардска модна манија: Стилски примери како да носите леопардски принт за да изгледате урбано и шик

Леопардска модна манија: Стилски примери како да носите леопардски принт за да изгледате урбано и шик

Моменталната модна сцена издига на пиедестал еден животински принт – леопардскиот.

Многу дами оправдано се плашат да вметнат парчиња со овој дезен во своите стајлинзи, бидејќи лесно може да се случи да се добие ефект кој е спротивен од посакуваниот.

Со оглед на тоа што е ризичен тренд и треба внимателно да се експериментира со него за да не се избега од границите на она што значи атрактивен и урбан изглед, следните примери веројатно ќе ви послужат како одлични стилски формули:

Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација

Леопардски принт во стилот на ѕвездите

Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација Стилска инспирација

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6812 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.