Почетна » Убавина и мода » Мода » Атрактивни идеи за празничен маникир

Атрактивни идеи за празничен маникир

Празници се ближат, празници се ближат. Подгответе се за многу забави, насмевки, позитивност и лудории.

Кога наскоро ќе заглавите во новогодишната бура, не заборавајте дека за комплетен изглед не треба да го занемарите маникирот. Зачинете ги празничните нокти со забавни новогодишни и зимски елементи, како светулки, снегулки, елки, сијалички, елени и снешковци, покажете креативност и искористете го маникирот како впечатлив моден додаток.

За да можете да фасцинирате со атрактивни маникири, црпете инспирација од најдобрите идеи од модните блогерки ширум светот.

Галаксија на ноктите

Празничен маникир

Гламур со омбре со светулки

Празничен маникир

Снежна игра

Празничен маникир

Новогодишна еуфорија

Празничен маникир

Геометриска динамика

Празничен маникир

Колоритен микс

Празничен маникир

Сексапил на рака

Празничен маникир

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.