Хали Бери ја сподели омилената домашна маска за лице која секој може да си ја направи
Почетна » Убавина и мода » Лице » Хали Бери ја сподели омилената домашна маска за лице која секој може да си ја направи

Хали Бери ја сподели омилената домашна маска за лице која секој може да си ја направи

Хали Бери непрекинато изнудува комплименти со младоликоста и одржаната фигура. 53-годишната актерка од изолација сподели една од тајните на убавиот изглед.

Хали Бери

Холивудската ѕвезда го објави рецептот за маска за лице со кој се разубавува дома.

„Денес, споделувам рецепт за една од моите омилени домашни маски за лице со состојки кои многумина од вас веќе ги имаат во кујната. Оваа смеса ја осветлува и затегнува кожата, ги намалува фините линии и го засилува природниот блесок, а е супер лесна!“ – пишува Бери.

Хали Бери

Домашната маска за лице на Хали Бери

  • 2 лажици сварен зелен чај
  • прстофат куркума
  • ½ лажичка сок од лимон
  • ¼ шолја грчки јогурт (замена: кисело млеко)

Измешајте ги состојките, нанесете дел од маската на лицето и оставете ја да стои 3 минути. Потоа, нанесете втор слој и оставете ја уште 10 минути. Измијте го лицето со ладна вода и нанесете хидратантен крем.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 699 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.