6 фризури кои ќе ја одбележат 2019 година според врвна стилистка
Почетна » Убавина и мода » Коса » 6 фризури кои ќе ја одбележат 2019 година според врвна стилистка

6 фризури кои ќе ја одбележат 2019 година според врвна стилистка

Нова година, нова фризура. Сакате промени во изгледот? Стилистката за коса Линда де Зеув за InStyle ги прогнозира трендовите кои ќе ја одбележат 2019 година.

„Боб“ во линија на вилицата

Фризурата „боб“ е најсилен тренд меѓу фризурите веќе неколку сезони, а ќе продолжи да владее и следната година.

„Овој стил е најдобар за права коса, но ако имате брановидна или кадрава коса, исто така може да изгледа кул“ - вели Линда.

Фризури

Шишки тип „завеси“

Фризурата со ретро шмек е огромен хит на Pinterest и е обожавана од Instagram блогерките.

Фризури

На степени

Кога прамените се со различна должина се создава илузија за поголем волумен, а дополнителна предност е богатата текстура на косата.

Фризури

Боб со шишки

„Шишките можете да ги наречете 'гласот' на фризурата“ - вели Линда.

Фризури

Подрасната пикси

„Оваа фризура е многу убава за многу различни форми на лицето, бидејќи може да се стилизира на многу начини“ - порачува таа.

Фризури

Долги прамени на минимални слоеви

Одлучете се за минимални степени со кои максимално ќе ја зачувате должината на косата.

„Ако создадете долги слоеви кај долга коса, креирате движење без да ја изгубите убавата должина, што е совршено за повеќето типови на коса“ - советува Линда.

Фризури

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1529 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.