16 идеи за едноставни празнични фризури
Почетна » Убавина и мода » Коса » 16 идеи за едноставни празнични фризури

16 идеи за едноставни празнични фризури

При секое поминување на куќниот праг важно е како сте ја стилизирале косата, затоа што фризурата има моќ да го трансформира целосниот изглед. Секоја промена на косата е забележлива, па никогаш не може да има премногу фризури меѓу вашите тајни за убавина.

Сега, кога пред нас се бројни прослави и друштвени средби, особено корисно е да умеете да направите барем 5-6 брзи и впечатливи фризури кои со минимален напор ќе ви го дадат посакуваниот ефект.

Да, коњското опавче е ултра модерно, но многу позабавно е постојано да изненадувате со динамични фризури кои привлекуваат погледи. Следуваат неколку фото и видео туторијали за фризури кои ќе ве инспирираат да ги испробате уште денес, со цел да ги селектирате фризурите кои ќе ве разубавуваат на претстојните забави.

1. Плетенка која завршува со пунџа

Наместо сунѓер во форма на крофна, можете да искористите чорап за да направите кружна форма.

Плетенка која завршува со пунџа

2. Рок стил

3. Висока пунџа со венче / 4. Романтични локни

Висока пунџа/Романтични локни

5. „Плетенка“ со врзување

6. Бохо плетенка „Блејк Лајвли“

7. Тројна плетенка

Тројна плетенка

8. Бохо задна плетенка

9. Рок плетенка

10. Романтичен твист

Романтичен твист

11. Елегантен твист

12. Протнато коњско опавче

13. Модерна панделка

Модерна панделка

14. Плетенка со протнување

15. Лажен боб

Не мора навистина да ја потстрижите косата за да имате драстично нов изглед. Имитирајте „боб“ фризура. Уште подобро би било ако косата ви е пострижана на слоеви. Најкратките прамени ќе можете да ги извиткате и да создадете брановиден боб.

Лажен боб

16. Ретро испирација од „Mad Men“

Ретро фризура

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6791 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.