Туторијали: Фризури за совршен изглед за празничните забави
Почетна » Убавина и мода » Коса » Туторијали: Фризури за совршен изглед за празничните забави

Туторијали: Фризури за совршен изглед за празничните забави

За време на празничната сезона, сите издвојуваме по некоја минута плус за да го усовршиме изгледот за многуте забави.

Избегајте од стилизирањето на косата кое е типично за вас и во претстојниот период експериментирајте со нови фризури. Низ следните туторијали ќе ја пронајдете совршената фризура за вас:

Фризури со додаток во косата

Елегантна фризура со ластичиња

Плетенка + панделка

10 брзи фризури за коса со средна должина

Твист

Ако не ве бива за плетење плетенки, секогаш можете да си направите фризура со твист.

Елегантна фризура

Плетенка + коњско опавче

Фанки фризури

Ретро бранови

Плетенка која создава илузија на волумен за девојки со ретка коса

За кратка коса

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 60%
Се испраќа...

(Вкупно: 848 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.