Туторијали: Впечатливи шик фризури за празнични забави
Почетна » Убавина и мода » Коса » Туторијали: Впечатливи шик фризури за празнични забави

Туторијали: Впечатливи шик фризури за празнични забави

Започнува празничната сезона, кога забавите се секојдневие, стајлинзите ротираат околу оној „wow-фактор“, а желбата за разубавување се стреми кон кулминација. Во екот на еуфоричните подготовки, сигурно ви е потребна мала помош околу изборот на идеална фризура за специјалните моменти кои долго се паметат.

Пронајдете инспирација за празнично стилизирање на вашата коса во туторијалите за шик, урбани фризури.

Елегантни фризури со блескав додаток

7 лесни фризури за секоја пригода

Рибина коска + роза

Коса

Брзи шик фризури

Мини бушава пунџа

Лажни шишки

Балонесто коњско опавче

Коса

Ретро боб за долгокоси

Коса

Романтичен „цветен венец“

Надградено коњско опавче

Плетенка „сирена“

Хаотично опавче

Празнични фризури за кратка коса

Лежерно и привлечно

Коса Коса Коса Коса

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.