Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања
Почетна » Убавина и мода » Коса » Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања

Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања

Секоја девојка сака да има средена коса во секоја прилика, без разлика дали е на свечен настан или се релаксира на плажа.

Инспирирајте се од следниве идеи за вашето следно одење на езеро или море:

Туторијали за фризури со влажна коса

Многу тешка мисија е да ја задржите косата сува кога пливате во езеро или море. Ви предлагаме фризури кои изгледаат совршено на мокра и влажна коса, а со кои ќе изгледате модерно и средено.

Фризури

Хаотична пунџа

Оставете ја мазната и елегантна пунџа за свечените настани и прослави, а за на плажа, изберете бушава хаотична пунџа. Еве како да ја направите:

Фризури
@breannacohoonhair

same bun diff vacay pt 3 ##90saesthetic ##beautyhack ##90saesthetic ##nowlookatthis ##hairstyles ##hair ##hairtutorials

♬ What They Want - Russ
@breannacohoonhair

pool bunz ##hairtok ##hairtutorials ##hairstyles ##selftaught ##TeamUSATryout

♬ Tap In x Gimme More - carneyval

Модерен изглед со марама

Фризури Фризури Фризури
@breannacohoonhair

headscarf hack ##hairstyles ##hairtutorials ##hairtok ##hairinspo ##goodpoint ##lifeisgood

♬ Say It (Illenium Remix) - ILLENIUM / Flume / Tove Lo

5 фризури со кои ќе изгледате одлично дури и со мокра коса

7 лесни и интересни коњски опавчиња

Плетенка „рибина коска“

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 5796 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.