Лесни и забавни фризури од популарната блогерка Сара Енџус
Почетна » Убавина и мода » Коса » Лесни и забавни фризури од популарната блогерка Сара Енџус

Лесни и забавни фризури од популарната блогерка Сара Енџус

Потребна ви е фризура за на свадба, за на кафе средба со пријателките или за романтичен љубовен состанок? Сара Енџус е тука за да ви помогне.

Популарната блогерка, која потекнува од Ирак, а живее во Холандија ја следат речиси 3 милиони корисници на Instagram. Сакајќи да го сподели своето знаење и своите тајни за фризурите и здравата коса, Сара редовно објавува туторијали за лесни и забавни фризури на социјалните мрежи. Најдоброто нешто кај нејзините фризури е што можете да ги правите сами.

Независно дали трагате по фризура со плетенка, со модерен твист или со рок шмек, инспирирајте се од идеите на Сара.

Кок „ружа“

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Пунџа настрана

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Модерна елеганција

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Фанки дама

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Тренди убавица

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Твист твист

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Џиновска плетенка

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Голем хаотичен кок

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Двоен кок

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Цик-цак кој завршува со две пунџички

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Брза твист фризура

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Фризура „Јасмин“

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Брза есенска фризура со две плетенки

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Коњско опавче со плетенка рибина коска

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Гламурот од 50-тите

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Римска божица

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Бушав боб

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Мрзлива плетенка

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Плетенка рибина коска

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Ретро фризура со плетенка

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Романтичарка

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Волуменозно коњско опавче

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Врзол

Виткано елегантно коњско опавче

Елегантна пунџа за свечени прилики

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Елегантна рокерка

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Холивудски гламур

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Празнична магија

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Плетенка над венче

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Твист над венче

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Грчка божица

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Волумен при фенирање

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Волумен со фенирање по рецептот на Сара

A video posted by Sarah Angius (@sarahangius) on

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6816 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.