Почетна » Убавина и мода » Коса » И на плажа со стил: Блогерка чекор по чекор покажува како да си ги направите омилените плетенки

И на плажа со стил: Блогерка чекор по чекор покажува како да си ги направите омилените плетенки

Девојка од Данска создава видеа кои ќе ви помогнат да научите како да си ја собирате косата во плетенки, дури и ако сте тотални почетници.

На својот YouTube канал, талентираната креаторка на профилот EverydayHairInspiration прикажува туторијали во кои чекор по чекор објаснува како се плете косата за да ги добиете омилените плетенки.

EverydayHairInspiration

Основна плетенка, француска плетенка, плетенка-јаже, плетенка „рибина коска“... Погледнете видеа кои ќе ве направат мајстор за фризури:

15 лесни плетенки за во лето

24 плетенки за во лето за почетници

Француска плетенка чекор по чекор

Плетенка јаже за почетници

Француска плетенка на 10 начини

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.