Имате кратка коса? Овие едноставни фризури од блогерката Милабу се токму за вас
Почетна » Убавина и мода » Коса » Имате кратка коса? Овие едноставни фризури од блогерката Милабу се токму за вас

Имате кратка коса? Овие едноставни фризури од блогерката Милабу се токму за вас

Имате кратка коса? Потребно е да знаете дека вашите опции за стилизирање на косата не се ограничени само поради должината. Тоа секојдневно го докажува блогерката Милабу, која редовно снима туторијали за едноставни, брзи и лесни фризури.

Доколку ви е потребна инспирација, прошетајте низ нејзините видеа:

За Денот на вљубените

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Тројна плетенка

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Креативни фризури

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Рокерски шик

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Мазно, мазно

10 лесни, а интересни фризури

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

10 плетенки за кратка коса

10 фризури со лажни плетенки

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

5 фризури „Водопад“

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

10 различни фризури со кок

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Ретро гламур

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

10 фризури со марама

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Две плетенки со два кока

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Викинг плетенка

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Твист

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Вистинска и лажна плетенка

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

7 лесни фризури за во фитнес сала

A video posted by Milana | Milabu (@milabu09) on

Француска плетенка

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1755 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.