Почетна » Убавина и мода » Коса » Идеи за невестински фризури со бисери

Идеи за невестински фризури со бисери

Бисерите се симбол на елеганција, нежност и префинетост. Овој уникатен накит е единствен кој изгледа совршено во моментот кога ќе биде пронајден.

Бисерите будат прекрасно чувство кај секоја дама којашто ги носи и никогаш не излегуваат од мода. Тие се неизоставен дел од изгледот на многу невести, но оваа сезона често ќе ги среќаваме инкорпорирани во свадбените фризури.

Фризурите со бисери ќе бидат хит оваа година. Овој романтичен начин на стилизирање на косата може да се прилагодува на различни бои и должини на коса и изгледа одлично.

Во продолжение погледнете неколку интересни идеи:

Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери Фризури со бисери

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.