ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите
Почетна » Убавина и мода » Коса » ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите

ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите

ДНК плетенка е фризура која ќе посакате да го надополнува вашиот стајлинг ова лето.

Комплексната плетенка можеби изгледа комплицирана за правење, но според популарните блогерки, не се потребни специјални вештини и не одзема многу време, а ја опишуваат како понапредна верзија на рибината коска.

ДНК плетенка

Дознајте како да ја направите новата хит плетенка која е одлична за девојки со долга коса:

ДНК плетенка
ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка
ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка

A post shared by Ashley (@hair.yeg.ash) on

A post shared by Essi Rundgren (@braidgren) on

ДНК плетенката ќе им биде омилена и на малите девојчиња.

ДНК плетенка

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.