ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите
Почетна » Убавина и мода » Коса » ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите

ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите

ДНК плетенка е фризура која ќе посакате да го надополнува вашиот стајлинг ова лето.

Комплексната плетенка можеби изгледа комплицирана за правење, но според популарните блогерки, не се потребни специјални вештини и не одзема многу време, а ја опишуваат како понапредна верзија на рибината коска.

ДНК плетенка

Дознајте како да ја направите новата хит плетенка која е одлична за девојки со долга коса:

ДНК плетенка
ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка
ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка ДНК плетенка

A post shared by Ashley (@hair.yeg.ash) on

A post shared by Essi Rundgren (@braidgren) on

ДНК плетенката ќе им биде омилена и на малите девојчиња.

ДНК плетенка

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4763 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?