ВИДЕО: Брзи и лесни празнични фризури за долга коса од блогерката Миси Кук
Почетна » Убавина и мода » Коса » ВИДЕО: Брзи и лесни празнични фризури за долга коса од блогерката Миси Кук

ВИДЕО: Брзи и лесни празнични фризури за долга коса од блогерката Миси Кук

Фризурата може да се нарече круна на секој стајлинг. Иако многумина сметаат дека за добра фризура е потребна професионална помош, сè повеќе блогерки докажуваат дека таа може да се постигне и на едноставен и лесен начин.

Миси Кук е една од младите дами коишто постојано ги зголемуваат своите колекции од видеа за фризури кои можете да ги направите сами.

Инспирирајте се од неа кога избирате фризура за претстојните прослави.

Плетенка цвет

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Кок + плетенка

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Три различни фризури со кок

Фризури со плетенка „рибина коска“

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Празничен шмек

Твист

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Панделка

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Пола-пола

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Фризура „млекарка“

A video posted by Missy Cook (@missysueblog) on

Мохиканка

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1762 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.