Ќерка | Соновник
Соновник

Ќерка

Вашата ќерка

Ве очекуваат редица настани кои ќе ви го разубават животот.

Вашата ќерка во бело

Ќе се чувствувате пресреќно во претстојниот период.

Ќерка на близок пријател

Ви претстои период на хармонија и разбирање во домот.


Ако зборувате со вашата ќерка

Некој ќе ви даде добар совет. Прифатете го.

Ако вашата ќерка почине

Ќе загубите многу пари.

Ако ви се роди ќерка

Ви претстои неочекуван, но мил настан.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.