Ќелија | Соновник
Соновник

Ќелија

Ќе живеете во раскош.

Ако сте во ќелија

Богатството ќе дојде кај вас без да вложувате многу труд.

Ако некој друг е во ќелија

Ве очекува добивка на лотарија.

Ако сте ослободени од ќелија

Не се залажувајте самите себе.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1145 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.