Ќелав | Соновник
Соновник

Ќелав

ќелав човек

Внимавајте на вашето однесување, бидејќи може да бидете исмејувани.


Ако сте ќелави

Ќе тагувате за нешто.

Ако сте ќелави само однапред

Ќе ви се потсмеваат.

Ако сте ќелави само одназад

Ви претстои период на немаштија.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8998 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.