Љубовен партнер | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Љубовен партнер
Соновник

Љубовен партнер

Ако вашиот партнер е грижлив и ве сака

Очекувајте пријатни мигови со вашиот партнер. Дури и вашата потсвест знае дека сте со личност која ја заслужува вашата доверба и љубов.

Ако партнерот ви кажува дека не ве сака повеќе

Ќе се почувствувате несигурни во врската поради вмешаност на трето лице.

Ако сонувате дека имате љубовен партнер, а во реалноста не сте во врска

Имате силна желба да започнете романса.

Ако сте заедно со партнер на ваша пријателка

Потајно посакувате да поседувате некои од особините на вашата пријателка. Ќе бидете љубоморни на некое нејзино постигнување.

Ако вашиот партнер е мртов

Немате доволно слобода во врската. Вашиот партнер ве ограничува.

Ако партнерот ве допира, а во реалноста сте привремено разделени

Потсетување дека не треба да ги земате работите здраво за готово. Ценете ги повеќе малите нешта во животот.

Ако партнерот ви кажува дека е хомосексуалец

Ќе чувствувате страв поврзан со иднината на вашата врска.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9294 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.