Љубов | Соновник
Соновник

Љубов

Ако изјавите љубов некому

Љубовта нема да ви биде возвратена.

Ако некој ви изјави љубов

Ќе останете разочарани.

Ако љубовта не ви е возвратена

Ќе бидете исправени пред многу дилеми.


Родителска љубов

Ќе покажете дека имате силен карактер. Ве очекува голем напредок кој ќе ве донесе до богатство и слава.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.