Љубов | Соновник
Соновник

Љубов

Ако изјавите љубов некому

Љубовта нема да ви биде возвратена.

Ако некој ви изјави љубов

Ќе останете разочарани.

Ако љубовта не ви е возвратена

Ќе бидете исправени пред многу дилеми.


Родителска љубов

Ќе покажете дека имате силен карактер. Ве очекува голем напредок кој ќе ве донесе до богатство и слава.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18244 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?