Љубење | Соновник
Соновник

Љубење

Ако се љубите со саканата личност

Ќе имате среќен брак и трајна љубов.

Ако се љубите со непозната личност

Ви претстои кавга во семејството.

Ако се љубите со позната личност

Ќе постигнете компромис со таа личност.

Ако се љубите со роднина

Ви претстои период исполнет со непријатни проблеми.

Ако се љубите со личност од ист пол

Ќе се разделите со добар пријател.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18372 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?