Љубење | Соновник
Соновник

Љубење

Ако се љубите со саканата личност

Ќе имате среќен брак и трајна љубов.

Ако се љубите со непозната личност

Ви претстои кавга во семејството.

Ако се љубите со позната личност

Ќе постигнете компромис со таа личност.

Ако се љубите со роднина

Ви претстои период исполнет со непријатни проблеми.

Ако се љубите со личност од ист пол

Ќе се разделите со добар пријател.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9294 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.